Twórcą archiwum może zostać każdy - były lub obecny - mieszkaniec Muranowa oraz każdy, kto dysponuje związanymi z tym miejscem materiałami i zechce zostać darczyńcą, ofiarując do zbiorów zdjęcia, opowieści lub inne dokumenty dotyczące osiedla. W ten sposób zyskuje rolę ambasadora projektu, dzieląc się znalezionymi i własnymi zasobami oraz zachęcając do ich dostarczenia znajomych oraz sąsiadów.
Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:
Łukasz Prokop - specjalista do spraw portalu oraz promocji. Współzałożyciel oraz wiceprezes Stacji Muranów, od 2010 roku mieszkaniec Muranowa, miłośnik Warszawy, manager kultury. Odpowiedzialny za zarządzanie stowarzyszeniem oraz program. Z zawodu politolog oraz technik organizacji reklamy. Z powołania działacz społeczny i członek kilku organizacji pozarządowych.
Beata Chomątowska - redaktorka tekstów umieszczanych na portalu. Pisarka, autorka czterech książek, w tym reportażowej „Stacji Muranów” o osiedlu-pomniku z gruzów getta oraz powieści „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”. Jest też dziennikarką z 15-letnim stażem pracy w największych polskich redakcjach prasowych. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Gazetą Wyborczą Stołeczną”.
Martyna Studzińska - ekspertka merytoryczna. W projekcie odpowiedzialna za koncepcję i prowadzenie działań skierowanych do mieszkańców oraz pracę z wolontariuszami. Ma doświadczenie w pracy badawczej i warsztatowej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją Pole Dialogu przy projektach związanych z pobudzaniem społeczności lokalnej. W wolnym czasie ogląda filmy dokumentalne lub gra w gry planszowe.